KONYA HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI: PİRAMİT PEST
Ağustos 24, 2019
KONYA HAŞERE FİRMASI: PİRAMİT PEST
Ağustos 24, 2019

Dünya üzerinde çok çeşitli haşere türleri vardır. Normal şartlarda birçok haşere açık alanda yaşasa da aç kaldıklarında yiyecek bulabilmek amacıyla kapalı mekanlara geçiş yapabilirler ve her mekana kısa sürede adapte olabilirler. Bu tür haşerelerden kurtulmak ve Piramit Pest ile iletişime geçmek için buraya tıklayınız.


Böcekler çok hızlı hareket ettikleri için bir evde haşere sorunu olması demek o apartmanda da haşere istilasının olması demektir.
Haşerelerin sağlığı etkilemesi ve insanların hastalanmasına sebep olması gibi durumlardan dolayı kişinin kendi ve çevresindekilerinin sağlığını tehlikeye atmaması gerekir.


Böceklerden Hastalık Nasıl Bulaşır?


Böcekler temas yolu ile taşıdıkları bakterilerle insanların hastalanmasına sebep olabilirler. Haşere gruplarının içerisindeki en tehlikeli grup kan ile beslenenlerdir. Çünkü kan yolu ile hastalıklar çok daha kolay virüslerini yayabilmektelerdir.


Tahtakurusundan Hastalık Bulaşır mı?


Tahtakurusundan hastalık bulaşmaz ancak bu haşere türü alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Aynı zamanda insanları ısırabilir. Bu ısırmayla insanların derisi üzerinde kaşıntılar ve kızarıklıklar meydana gelebilir bunlar da insan hayatını olumsuz yönde etkiler.


Pirelerden Hastalık Bulaşır mı?


Pireler insanlara bazı hastalıklar bulaştırmaktadır. Pirelerin bulaştırdığı bu hastalıklardan korunmanın tek yolu ilaçlama yaptırmaktan geçer. Pirelerden verem, tifüs, dizanteri, veba, tifo, lyme hastalığı, hepatit virüsü, paraziter hastalıklar, mantar hastalıkları gibi hastalıklar bulaşmaktadır.


Karıncalardan Hastalık Bulaşır mı?


Karıncalardan salmenollosis ve staphilacoc adlı hastalıklar bulaşabilmektedir. Salmenollosis hastalığı bakterilerin sebep olduğu bir hastalık türüdür ve gıda zehirlenmesi, kan zehirlenmesi, tifo gibi hastalıklara yol açar. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler için oldukça tehlikeli bir enfeksiyondur.


Farelerden Hastalık Bulaşır mı?


Farelerden hıyarcıklı veba, hantavirüs, leptospiroz adlı bazı hastalıklar bulaşmaktadır. Hıyarcıklı veba farelerin taşıdığı pireler tarafından insanlara bulaşan bir hastalıktır ve birçok kişinin ölümüne sebep olmaktadır. Hantavirüs hastalığı farelerin kendi vücutlarında oluşan bir hastalıktır. Farelerin kendilerine zarar vermese de insanlara oldukça büyük zararlar vermektedir. Fare pisliğinin ve idrarının koklanması ile bulaşır. Yüzde on ihtimal ile ölüme sebebiyet verir.
Tüm bu haşerelerden korunmak için Konya Haşerat İlaçlama bünyesinde hizmet veren ve kalite hizmetiyle müşterilerini memnun eden Piramit Pest uzman ekibiyle sizleri bekliyor.

Comments are closed.

Whatsapp
Fiyat Sorun
Bizimle İletişime Geçin