KONYA FABRİKA İLAÇLAMA
Temmuz 10, 2019
KONYA HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI: PİRAMİT PEST
Ağustos 24, 2019

Firmanızın piyasada saygınlığını korumasını istiyor ve haşerelerden kurtulmak istiyorsanız “Konya Haşere İlaçlama” firmalarının üstün kalite anlayışına sahip “Piramit Pest” ile iletişime geçmek için buraya tıklayınız. Piyasa, mal ve hizmetlerin alınıp satılarak kâr elde edildiği soyut ve somut ortamlardır. Somut piyasaya misal mahalle pazarları ve işyerleri verilebilir. Somut ortamlar olarak karşımıza çıkan piyasalar, haşere ve kemirgenlerin az da olsa rastlanıldığı piyasalardır. Konya işyeri ilaçlama ile az rastlanılan ama bir o kadar da rahatsız edici olan haşere ve kemirgenlerden kurtulmak için “Piramit Pest” sunduğu hizmetler ile “Konya Haşere İlaçlama” firmalarının en önde gelen ismi olmuştur.


İşyeri İlaçlama Mecburiyeti


Özellikle gıda üretimi yapan işyerlerinde Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı, insan sağlığına zarar verebilecek herhangi bir haşere ve kemirgen istilasına karşın resmi tedbirler almaktadır. Bu tedbirlerin en başında gıda ve gıda ile temas eden ürünlerin somut piyasalardaki gözetim ve kontrolü yapılarak denetiminin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalar gelmektedir. Söz konusu bakanlıklarca yapılan ilaçlama mecburiyeti Resmi Gazete’nin 30 Mart 2005 tarihli 25771 sayısında yayınlanmış ve yürürlüğü girmiştir. Söz konusu kanun ve yönetmeliğin detaylı içeriği için Resmi Gazete’nin 25771 sayısının incelenmesi Konya işyeri ilaçlamasından kaçınan işyeri sahipleri için çok büyük ehemmiyet arz etmektedir. Bu kanun ve yönetmelik çerçevesinde gerekli görülen bütün işyeri ilaçlama işlemleri “Konya Haşere ilaçlama” olarak “Piramit Pest” tarafından yönetmeliği uygun bir biçimde icra edilebilmekte ve ilaçlamanın neticesinde de ilaçlamanın yapıldığına dair gerekli belgeler, işyeri sahibine raporlanarak teslim edilmektedir. İlaçlama sonrasında gerekli görülen bazı ufak tefek önlemlerin alınması dair bilgiler “Piramit Pest” firmasının uzman ekipleri tarafından verilmektedir.


İşyeri İlaçlaması Yaptırmamanın Cezası Nedir?


Şunu baştan belirtmek iktiza etmektedir ki işyeri ilaçlamaları diğer ev, daire, site veya oda ilaçlamaları gibi tek sefere mahsus değildir. Zira bu husus Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen yönetmelikte açıkça belirtilmiştir. Bahusus gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, Konya işyeri ilaçlama işlemini düzenli olarak yaptırmadığı takdirde veyahut da ilaçlamaları yaptırmasına rağmen yönetmelikte belirtilen EK-1 Belgesi ilaçlama firması tarafından doldurulmayıp işyeri sahibine teslim edilmediği müddetçe, söz konusu bakanlık tarafından icra edilen denetimler neticesinde en az 8000 TL’lik para cezasına çarptırılırlar. Konya işyeri ilaçlama işleminizi “Konya Haşere İlaçlama” firmalarının yönetmeliğe en çok riayet eden firması olan “Piramit Pest” firmasına yaptırarak söz konusu para cezasına çarptırılma riskinden kurtulabilirsiniz.


Neden Belirli Periyotlarda İşyeri İlaçlama İşlemi Yaptırılır?


İşyerleri özellikle gıda sektörü içinde yer alan fırın, lokanta, pastane ve kahvehaneler; hijyenik olması icap eden mekanlar olduğu için işyeri ilaçlama işlemleri sıklıkla ve uzman ekipler tarafından hazırlanmış programlara riayet edilerek belirli periyotlarda yaptırılır. Zira söz konusu işyeri ilaçlama işlemi belirli periyotlarda yaptırılmazsa haşere ve kemirgenler o işyerine tekrardan gelerek işyerinin hijyenini bozar veya denetimde meydana gelebilecek menfi bir rapora imza atılmasına yol açar. Bu menfi rapor da para cezasını beraberinde getirir.

Comments are closed.

Whatsapp
Fiyat Sorun
Bizimle İletişime Geçin